با گسترش صنعت هله هوله و عرضه انواع محصولات سرشار از نمك و شكر و چربی، بیماری مرگبار دیابت در جامعه امروز آمریكا با رشدی شگرف در حال گسترش است.


با گسترش صنعت هله هوله و عرضه انواع محصولات سرشار از نمك و شكر و چربی، بیماری مرگبار دیابت در جامعه امروز آمریكا با رشدی شگرف در حال گسترش است كه قطع اعضا، نابینایی، بیماری های قلبی و از دست دادن كلیه ها، در كنار داشتن هیكل های بدقواره و ناموزون، ناخن هایی خشك و شكننده، پوست های پینه بسته و فوق العاده حساس و سرهای طاس، بخشی از علایم آن در كودكان ماست. امروزه در شرایطی از هر 3 كودك آمریكایی یك نفر به دیابت مبتلا می شود كه رژیم های غذایی نامناسب و عدم تحرك، دو دلیل اصلی بروز آن به شمار می رود. هر چند میلیاردها دلار منفعت مالی درمان طولانی مدت و پرهزینه این بیماری عصر مدرن، نصیب ابر شركت های صنایع دارویی و پزشكی فعال در این بازار پرسود می شود.
امروزه دیابت نوع دوم با چنان سرعتی در ایالات متحده در حال گسترش است كه ما نباید برای در اختیار نهادن دوچرخه به كودكانمان، هیچ زمانی را تلف كنیم، گویی باید بسكتبال و بیس بال را به فراموشی بسپاریم، چرا كه ما در عصر فلش كارت ها، ای پادها، بازی های رایانه ای، ایكس باشك و محصولات قندی خوش آب و رنگ زندگی می كنیم !
یكی از واقعیت های نگران كننده در مورد دیابت نوع دوم این است كه چگونه این بیماری، كودكی كودكانمان را به تاراج می برد. امروزه كاملا این حقیقت پذیرفته شده است كه گسترش این بیماری، میانگین طول عمر مورد انتظار شهروندان آمریكایی را كاهش داده است. در این دنیای تاریك و هراس آور قطع اعضا، نابینایی، بیماری های قلبی و از دست دادن كلیه ها، ما باید با دقت بیشتری به اتفاقات روی داده بنگریم.
فراموش نكنیم كه ما این فاجعه را با اعطای اجازه فعالیت به شركت های صنایع غذایی هله هوله در اغوای كودكانمان به خرید محصولاتشان و غرق شدن در فضای مجازی صفحه های تلویزیون و مانیتور، به وجود آورده ایم. باید خاطر نشان كرد كه بر اساس آمار رسمی منتشر شده از سوی مركز پیش گیری و كنترل بیماری های ایالات متحده، تعداد آمریكایی های مبتلا به دیابت نوع دوم ( كه می تواند با ورزش و تغذیه مناسب، پیش گیری شود )، از 8/5 میلیون نفر در سال 1980 میلادی به 2/18 میلیون نفر در سال جاری رسیده است.
جالب است بدانید كه یك كودك آمریكایی متولد سال 2000 میلادی با احتمال یك به سه، در دوره عمرش به بیماری دیابت مبتلا خواهد شد. این احتمال برای كودكان آمریكایی آفریقایی تبار 2 به 5 می باشد. همچنین بر اساس نرخ های كنونی، بسیاری از شهروندان آمریكایی لاتین نیز به این بیماری مبتلا می شوند. تولید كنندگان غذاهای سریع و آماده، نوشابه های گازدار و تولیدكنندگان شكلات ها و استیك ها كه جایگاه مناسبی نیز در میان 500 ابر شركت برتر ایالات متحده دارند را باید عامل اصلی پدید آمدن چنین هزینه های انسانی و مادی گسترده دانست.
همچنین مركز كنترل و پیش گیری بیماری (CDC) تخمین می زند كه دیابت در ایالات متحده 92 میلیارد دلار هزینه درمانی و 40 میلیارد دلار هزینه های غیر مستقیم در بر دارد كه بخشی از این هزینه ها به دلیل فرصت های از دست رفته در بخش بهره وری نیروی انسانی می باشد. در حالی كه امروزه بیماری دیابت در 3/6% جمعیت آمریكا شیوع دارد، جامعه دیابت آمریكا (ADA) تخمین می زند كه در ایالات متحده 19% هزینه های درمانی صرف این بیماری می شود.
به نظر می رسد كه هیچ یك از ما به تصویری از آمریكای بدون حضور پزشك، مقامات بهداشتی و درمانی و ماشین های خودكار فروش نوشابه های گازدار نیاندیشیده ایم. البته به این جمع باید ابر شركت های داروسازی، فروشگاه های بزرگ و عرضه كننده محصولات صنعت پزشكی و درمانی را نیز بیافزاییم.

بهترین داروهای گیاهی جهان

بهترین روش لاغری در دنیا

اطلاعات كامل از گیاهان داروئی