اصلا لب به غذا نمی زنم ولی در برابر هله هوله که نمیشه مقاومت کرد." معمولا این جمله، بهانه خیلی از آدمهایی است که از چاقی رنج می برند. اما پژوهش های اخیر نشان می دهند که با جویدن آدامس بدون قند می‌توان اشتیاق زیاد به مصرف تنقلات در طول روز را کنترل کرد.

به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا،‌ در این آزمایشات از گروهی داوطلب درخواست شد كه 3 ساعت بعد از یك وعده ناهار مناسب و استاندارد تنقلات مصرف كنند و به آنها گفته شد هرچه قدر كه از این تنقلات و هله هوله‌ها میل داشته باشند می‌توانند بخورند. پس از آن در یك بعدازظهر از این شركت كنندگان درخواست شد كه در هر ساعت در این دوره بین ناهار و زمان خوردن تنقلات به مدت 15 دقیقه آدامس بدون قند بجوند. در بعدازظهر دیگری این افراد از جویدن آدامس در این زمان مشخص منع شدند.

محققان با بررسی نتایج تحقیقات دریافتند: افرادی كه به آنها اجازه داده شد آدامس بدون قند بخورند در مقایسه با گروهی كه به آنها گفته شد نباید آدامس مصرف كنند، كمتر تنقلات می‌خورند و هم چنین بین دو وعده به دلیل جویدن آدامس 40 كالری انرژی مصرف می‌كردند.

در این تحقیق 115 مرد و زن در گروه سنی 18 تا 54 سال مورد مطالعه قرار گرفتند. این محققان هم چنین دریافتند: افرادی كه آدامس می‌جویدند در بعدازظهر انرژی بیشتری داشته و كمتر دچار خواب آلودگی می شدند.

بهترین داروهای گیاهی جهان

بهترین روش لاغری در دنیا

اطلاعات كامل از گیاهان داروئی